Організація виховної роботи кафедри

Вихована робота на кафедрі педагогіки та методики початкової освіти проводиться згідно з планами виховної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та плану факультету педагогіки, психології та соціальної роботи.
На основі рекомендацій запропонованих заходів факультету кураторами та відповідальними за виховну роботу на кафедрі своєчасно проводяться кураторські години, тематика яких планується та обговорюється на кафедрі.
З початком навчального року кураторами перших курсів особлива увага орієнтована на вивчення особистості студента, виявлення активу груп, формуванню згуртованого колективу групи, засвоєння студентами особливостей навчальної діяльності та правил гуртожитку, прищеплення навичок самостійної роботи, роз’яснення важливої ролі вивчення суспільних дисциплін, а також спеціальних предметів у підготовці майбутнього спеціаліста. Кураторами проводиться робота з адаптації першокурсників до навчального процесу у ЗВО та батьківські збори (настановчі та за результатами першого модуля).
Систематично проводять куратори індивідуальні та групові бесіди щодо питань студентського життя; планування бюджету; своєчасної сплати коштів за проживання у гуртожитку та навчання. Кураторами систематично проводяться бесіди щодо відвідування навчальних занять та правил поведінки у ЗВО, а також відвідування гуртожитку.
Протягом вересня на кафедрі проводиться ряд заходів присвячених

Дню народженню В.О.Сухомлинського: перегляд фільму про В.О.Сухомлинського студентами першого курсу, проведення методичного семінару на кафедрі педагогіки та методики початкової освіти (відповідальна Мафтин Л.В.), педагогічні читання, тематичні бесіди та круглі столи в академгрупах, різноманітні конкурси та квести.

У рамках святкування Дня української писемності та мови проводяться флешмоби, квести, тематичні бесіди та круглі столи на тему «О, рідна мово, хто без тебе я?». Науковим гуртком розробляються тематичні листівки та цитати дня присвячені Дню писемності та мови.


Щорічно у листопаді кафедра організовує «Зустріч з випускниками» для випускників кафедри педагогіки та методики початкової освіти у нестандартних, творчих форматах зустрічі з випускниками.


З метою розширення кругозору студентів, здійснення їх гармонійного виховання засобом доцільної інформації протягом року відповідно до графіку свят та важливих подій, річниць, ювілеїв випускаються стіннівки. Студенти всіх курсів прийняли активну участь у створенні дзеркальної фотозони на своєму поверсі, щоб представити свою кафедру до кожного заходу та свята.
В рамках факультету працюють студентські клуби за інтересами.
Учасники клубу «Педагог» (при кафедрі педагогіки та методики початкової освіти) організовують круглі столи, педагогічні читання, конкурси авторських віршів та пісень.

Вагому роль продовжує відігравати благодійна діяльність з боку як студентів, так і викладачів. Так, у цьому році велика увага приділялася в основному на надання посильної допомоги дітям, які перебувають у дитячих будинках та будинках-інтернатах. Студенти першого та другого курсів відвідали діток у дитячому відділенні психіатричної лікарні міста Чернівці, а студенти третьокурсники під керівництвом Т.Г.Цуркан відвідали Хотинський інтернату, де для вихованців інтернату були зібрані солодощі, іграшки та теплі речі.

Щорічно в університеті проводиться конкурс Шевченківських читань, в якому активну участь приймаються і студенти нашої кафедри.


З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови кафедра педагогіки та методики початкової освіти традиційно проводить для студентів 1-4 курсів спеціальності «Початкова освіта» «Диктант єдності» «Україна в нас одна» українською мовою та мовами національних меншин (диктант зачитували українською мовою д.п.н., Романюк С З., к.п.н. Костащук О. І., румунською мовою к.п.н. Предик А.А., польською мовою Дідух В.В.), організатор заходу – проф. кафедри Романюк С.З. Мета заходу: зміцнення державотворчої функції української мови, розвиток та збагачення мов корінних народів та національних меншин, що проживають на території України, консолідація спільних зусиль у сфері відродження самобутніх традицій та звичаїв, підтримка мовного розмаїття.


Активною у читацьких конкурсах Коваль Ольга, яка посіла І місце в номінації «декламування у V Всеукраїнському (ХV Всекримському ) конкурсі учнівської і студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці. Дівчина». Ольга презентувала поезію Лесі Українки «З подорожньої книги», а також поділилась роздумами про важливість популяризації творчості поетеси та її життєвої позиції серед молоді, даючи інтерв’ю каналу «ТВА Буковина».


З нагоди святкування Дня Вишиванки студенти та викладачі кафедри приймають участь у програмі свята та організації педфаківського ярмарку буковинської кухні, студенти спільно з викладачами долучаються до флешмобів «Живої вишивки».

Традиційною щороку стала участь кафедри у “Наукових пікніках”, де відвідувачі мали змогу не тільки побачити різноманітні методичні цікавинки і прийоми роботи з учнями молодшого шкільного віку (серед яких: прийоми шкидкочитання, таблиця множення на пальцях, малювання методом розбризкування та ін.), а також ознайомилися з умовами вступу, особливостями навчання та отримали рекламні буклети.


Студенти спеціальності “Початкова освіта” активно долучаються до інклюзивної практики: стали учасниками інклюзивного проєкту з арт-мистецтва “Світ очима дітей” (організатор заходу Оксана Гордійчук), долучилися до флешмобу «Не вір очам: життя не чорно-біле», кінопоказ документального фільму «Точки дотику» про буковинський соціальний проект-переможець у Міжнародному конкурсі «Кращі інклюзивні практики-2018» /Грузія, Уреки/ «Майбутній учитель. Дитина з особливими освітніми потребами. Батьки: точки дотику», участь в італійсько-українському проекті “EDUC – EDucazione Inclusiva in Ucraina nella regione di Chernivtsi” – Інклюзивна освіта в Україні в Чернівецькій області (інтенсивні тренінги, які проводили італійські фахівці були надзвичайно пізнавальними, активними і практичними).


Відповідно до напрямів виховання та згідно плану виховної, культурно-просвітницької та спортивно-масової роботи зі студентами кафедри протягом навчального року було проведено ряд заходів, серед яких:
– день працівників освіти;
– Міжнародний день студента;
– благодійні акції з нагоди Дня Святого Миколая та Нового року;
вручення дипломів студентам-магістрантам;
– цикл морально-етичних бесід;
– літературно-мистецькі вечори;
– тематичні виховні заходи, приурочені до пам’ятних дат (ювілеїв);
– відвідування музеїв міста та екскурсії рідним краєм.

Студенти кафедри педагогіки та методики початкової освіти долучаються і до загальноуніверситетських свят: День університету, День міста, День студента, Міжнародний день науки, університетських акцій: «Милосердя», «Серце до серця», «Подаруй солдату свято», «Запалимо свічку пам’яті», «Червоний хрест»; конкурсів «Студент та студентка ЧНУ».