207 річниця від Дня Народження Тараса Шевченка

2021-02-17

15 лютого 2021 року під керівництвом завідувачки кафедри педагогіки та медики початкової освіти проф. Романюк С.З. були проведені щорічні Шевченківські читання, де студенти всіх курсів мали нагоду продемонструвати свої літературні здібності.

Метою даного заходу є популяризація творчості Т. Г. Шевченка; виявлення і підтримка творчих особистостей серед студентської молоді.

У конкурсі взяло участь 8 студентів (1 – 4 курсів) нашої кафедри.

Умовами конкурсу були:

• Прочитати напам’ять одну з поезій Т.Г.Шевченка та вірш іншого українського поета за вибором студента. Для виступу відводилось  5-6 хвилин.

Виступи учасників оцінювало компетентне конкурсне журі, до складу якого входили викладачі кафедри: проф. Романюк С.З., доц. Піц І.І., доц. Предик А.А. та доц. Костащук О.І.

Основні вимоги до конкурсантів:

– оригінальність твору, що виконується;

– декламаторська майстерність;

– мовна та сценічна культура (артистичність, одяг).

Шляхом голосування було визначено кращих двох студентів, які будуть демонструвати свої ораторські здібності на ІІ турі конкурсу Шевченківьских читань, проведених факультетом педагогіки, психології та соціальної роботи (18лютого).

За результатами конкурсу перемогу вибороли:

І місце – Катеринюк Христина (410 група) з творами: Т.Шевченко «Думка» та авторський вірш.

ІІ місце – Зварич Наталія (110 група) з творами: Т.Шевченко «Лілея» та авторський вірш «Життя – це святе…».

Усі, хто виступав на Шевченківських читаннях проявили надзвичайний артистизм, творчі здібності до декламації та глибоке розуміння творчості Тараса Григоровича Шевченка. Юні учасники конкурсу також приділили значну увагу й концертному вбранню – окремі учасники концерту виступали у традиційних українських костюмах – тож всі присутні милувалися колоритом народного вбрання.

По завершенню конкурсу всім учасники читань отримали пам’ятні подарунки. Свято Шевченкового слова відбулося у творчій та яскравій атмосфері, а юні учасники змогли продемонструвати усю повноту та силу творчості Великого Кобзаря.