“Диктант єдності”

2019-02-21
З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови кафедра педагогіки та методики початкової освіти провела для студентів 1-4 курсів спеціальності «Початкова освіта» «Диктант єдності» «Україна в нас одна» українською мовою та мовами національних меншин (румунською, польською), метою якого було:
 зміцнення державотворчої функції української мови,
 розвиток та збагачення мов корінних народів та національних меншин, що проживають на території України,
 консолідація спільних зусиль у сфері відродження самобутніх традицій та звичаїв,
 підтримка мовного розмаїття.
За ініціативи викладачів кафедри студенти мали прекрасну нагоду долучитися до заходу, перевірити свій рівень знань щодо володіння державною / рідною мовою. Адже найсуттєвішою та найбільш очевидною формою репрезентації нації / культури є її мова як найважливіший чинник збереження етнокультурної самобутності народу.
Українська держава підписала міжнародно-правовий акт – Європейську хартію регіональних мов або мов меншин, яка набула чинності з 1 січня 2006 року, що стало ще одним кроком захисту мовних прав національних меншин, відродження їхньої етнічної самобутності та забезпечення єдності українського народу.Диктант зачитували українською мовою д.п.н., Романюк С З., к.п.н. Костащук О. І., румунською мовою к.п.н. Предик А.А., польською мовою Дідух В.В.
Організатор заходу проф. кафедри Романюк С.З.

IMG_7610-minIMG_7607-minIMG_7606-minIMG_7614-minIMG_7626-minIMG_7641-minIMG_7637-minIMG_7650-min