«Повірмо, підтримаємо, перемагаймо: як створити спільноту, що є стійкою»

2024-05-28

28.05.24 р. надзвичайно цікавий захід, Особливу сесію (від EdCamp Україна) «Повірмо, підтримаємо, перемагаймо: як створити спільноту, що є стійкою» провели проф. Світлана Романюк та доц. Аліна Предик для своїх колег, викладачів кафедри педагогіки та методики початкової освіти. Сесія і справді видалася особливою, адже тут ніхто нікого не навчав, не проводив лекцій, тут плекали стійкість через співпереживання собі та іншим, використовували дієві вправи, взаємодіяли, знаходили для себе щось особливе. Адже виклики, які випали на нашу долю впливають і на психоемоційний стан особистості, тому вкрай важливим сьогодні є вміння керувати власними емоціями, розуміти емоції інших, дослухатися до свого тіла, знаходити вихід із складних ситуацій, невизначеності, поповнювати особистий ресурс та ін., а цьому потрібно навчатися. Не залишились байдужими слухачі і до «ключів самодопомоги», адже кожен з нас потребує доброго ставлення, підтримки, а тому треба починати з власного благополуччя. Приємно, що цю практику викладачі взяли з собою. Захоплюючими та мотивованими для освітян стала гра «Бінго. Миттєва допомога», «Булька співпереживання», «Яка я пташка» та ін. Крім того, викладачам було запропоновано подякувати собі, іншим, написати слова вдячності собі та іншим і результат виявився очевидним – складніше було писати слова вдячності собі. Дана практика вкотре підтверджує, що ми турбуємося про інших, забуваючи себе. Тому на допомогу нам приходить правило «кисневої маски» – перш допомагати школярам, студентам, треба бути самому в ресурсі, з чим і погодилася аудиторія. Завершився захід піднесеним настроєм, збагаченням новими практиками, і, як сказала декан факультету Тетяна Федірчик, було затишно, по-родинному тепло та комфортно.Щиро дякуємо авторському колективу Олександру Елькіну, Валентині Сліпченко, Оксані Твердохліб за створені практико-орієнтовані користі матеріали, які стали у нагоді проведення особливої сесії, команді EdCamp Ukraine за те, що надихаєте, об’єднуєте освітянську спільноту навколо ключових та актуальних проблем успішного розвитку зростаючої особистості.