Тематика наукових семінарів кафедри педагогіки та методики початкової освіти на ІІ семестр 2020-2021 н. р.

        У зв’язку з зв’язку із завершенням попередньої  наукової теми кафедри та затвердженням нової теми на 2021-2025 рр.: «Теоретико-методологічні засади розвитку педагогічної освіти та професійної підготовки фахівців у контексті євроінтеграційних процесів»  відкоректовано тематику  наукових семінарів на ІІ семестр (протокол засідання кафедри № 10 від 10.03. 2021 р.):

        –  Дистанційна освіта: реалії та  перспективи (доц. Бигар Г.П.);

        – Методологічні основи сучасних досліджень в педагогічній науці (доц. Нікула Н.В.).

           8.09.2020 р. на кафедрі педагогіки та методики початкової освіти проведено науковий семінар з теми: «Емоційний інтелект і можливості його розвитку» (доповідач – доц. Лариса Мафтин). Проблемні питання: Суть поняття «емоційний інтелект»і  його складові.  Емоційний інтелект як передумова розвитку успішної особистості. Рекомендації щодо розвитку емоційного інтелекту учасників освітнього процесу.

           10.11.2020 р. на кафедрі педагогіки та методики початкової освіти проведено науковий семінар з теми: «Пріоритетність вербальної комунікації особистості як невід’ємна складова професійного успіху майбутнього педагога» (доповідач – доц. О. І. Костащук). Проблемні питання: Вербальна комунікація: суть поняття; основні ознаки. Бар’єри успішної комунікації. Рекомендації щодо забезпечення педагогічно доцільної комунікації.

      22.04.2021 р. на кафедрі педагогіки та методики початкової освіти у рамках затвердженої нової наукової теми «Теоретико-методологічні засади розвитку педагогічної освіти та професійної підготовки фахівців у контексті євроінтеграційних процесів» (керівник – д. п. н., проф. Романюк С.З.) проведено науковий семінар з теми: «Дистанційна освіта: реалії та  перспективи» (доповідач – доц. Ганна Бигар).

Проблемні питання:

– Дистанційна освіта як актуальна проблема сучасності.

– Переваги та недоліки дистанційної освіти (за матеріалами анкетування викладачів і студентів).

– З досвіду організації дистанційної освіти: практичні рекомендації  з досвіду роботи.

У рамках співпраці між університетами на науковий семінар була запрошена О.Я.Романишин, доктор педагогічних наук, професор кафедри інформатики та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного  університету імені  Володимира Гнатюка,  яка  презентувала цікавий досвід своєї практичної роботи  з використанням інноваційних технологій навчання.

         17.06.2021 р. на кафедрі педагогіки та методики початкової освіти у рамках затвердженої нової наукової теми «Теоретико-методологічні засади розвитку педагогічної освіти та професійної підготовки фахівців у контексті євроінтеграційних процесів» (керівник – д. п. н., проф. Романюк С.З.)  з метою підвищення методологічного світогляду науково-педагогічних працівників та здобувачів третього (освітньо-наукового рівня), майбутніх докторів філософії спеціальностей 015 «Професійна освіта», 011(Освітні, педагогічні науки) було проведено науковий семінар з теми: «Методологічні основи  сучасних досліджень в педагогічній науці» (доповідач – доц. Нікула Н.В.). Проблемні питання:

  1. Методологія сучасної педагогічної науки у контексті модернізації вимог та підходів до здійснення сучасних наукових досліджень.
  2. Значення філософського рівня у науково-педагогічному дослідженні.
  3. Аналіз сучасних  методологічних підходів у контексті здійснення науково-педагогічних досліджень.

        В обговоренні взяли участь проф. Романюк С.З., проф. Федірчик Т.Д., доц. Мафтин Л.В., асп.  Бражанюк А.О. Науковий семінар пройшов у творчій атмосфері взаємообміну думками, у  системі партнерської взаємодії між викладачами, науковими керівниками та здобувачами вищої освіти.

Творча взаємодія сприяла обміну досвідом та  набуття  нових навичок у професійній діяльності.