Відбулося засідання підсекції актуальних проблем педагогіки та методики початкової освіти у рамках щорічної студентської наукової конференції

2022-04-12

Учітеся, брати мої, думайте, читайте… (Тарас Шевченко)

У рамках щорічної студентської наукової конференції Чернівецького національного університету  імені Юрія Федьковича 12.04.2022 р. відбулося засідання підсекції актуальних проблем педагогіки та методики початкової освіти (Керівники:проф. Світлана Романюк,  доц. Лариса Мафтин; секретар:ст. 510 гр. Олена Когут).

У роботі конференції взяли участь студенти 3-5 курсів денної та заочної форми навчання,  викладачі кафедри. Виступи учасників були присвячені актуальним проблемам сучасної педагогічної науки. Варто відзначити доповіді таких студентів: Діана Гудан  «Збагачення словникового запасу з української мови молодших школярів ЗЗСО з навчанням мовами національних меншин» (н.кер. – проф. С.З. Романюк), Надія Маковійчук «Розвиток професіоналізму майбутніх учителів початкових класів» (н.кер. – проф. Т.Д.Федірчик), Ольга Павлюк «Особливості виховання культури гендерних взаємин у молодших школярів» (н.кер.  – проф. М.Г.Іванчук),  Олена Когут «Ігри на уроках математики як засіб формування креативності» (н.кер. – доц. І.С.Прокоп), Оксана Тирон «Залучення молодших школярів до природоохоронної діяльності  як умова формування ціннісного ставлення до природи»  (н.кер.  – доц. К.Д. Шевчук), Віталія Варварич  «Особливості роботи вчителя з батьками з метою збереження здоров’я школярів» (н.кер. – доц. Г.П. Бигар)., Тетяна Найдиш «Полікультурне виховання учнів початкової школи у позакласній роботі» (н.кер. – доц. А.А.Предик), Ольга Коваль «Формування творчих здібностей молодших школярів на уроках літературного читання» (н.кер. – доц. А.М. Богданюк), Анастасія Іванська «Удосконалення професійної компетентності вчителя Нової українськоїшколи у системі післядипломної освіти»  (н.кер.  – доц. Н.В. Нікула), Катерина Каралаш   «Особливості формування у молодших школярів ключової компетентності «Умій вчитися»  (н.кер. – доц. Л.В.Мафтин).

Очевидна практична значимість багатьох доповідей. Зокрема, Наталія Николайчук, Анастасія Ротар (н.кер. – доц. О. С. Шестобуз);  Наталія Одріховська (н.кер. – доц. Г.П. Бигар); Наталія Токарь (н.кер.  – доц. Т.Г. Цуркан), Іванна Тимків (н. кер. – асист. О.В. Білоус) не тільки презентували наукові дослідження, а й поділилися власним досвідом реалізації запропонованих експериментальних методик та підходів  у процесі навчання і виховання молодших школярів.

На пленарному засіданні студентів кафедри творчо представила магістранка Діана Гудан з темою «Збагачення словникового запасу з української мови молодших школярів ЗЗСО з навчанням мовами національних меншин» (н.кер. – проф. Світлана Романюк).

Жваві дискусії й обговорення, підтвердили високий потенціал студентської науки, її тісний зв’язок з практикою та високий інтерес студентів до творчих ідей і проєктів, що генеруються креативним колективом  викладачів кафедри педагогіки та методики початкової освіти ЧНУ ім. Ю.Федьковича.