«УКЛОНЮСЯ, МАМО, Я ТОБІ!..»

2020-05-10

«УКЛОНЮСЯ, МАМО, Я ТОБІ!..» – багатозначне звертання-подяка до високого образу Матері, що стало темою виховного онлайн-заходу,  приуроченого СВЯТУ МАМИ, яке відбулося 7 травня 2020 р. за участю викладачів кафедри педагогіки та методики початкової освіти факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (завідувач кафедри – доктор пед. наук, професор Романюк Світлана Захарівна); студентського наукового гуртка кафедри (керівник – доцент, канд. філ. наук Мафтин Лариса Василівна); спілки талановитої студентської молоді кафедри – клубу «Педагог» (керівник – доцент, канд. пед. наук Богданюк Антоніна Миколаївна).

Зі словами привітання та подяки до більше сотні учасників звернулися доктор пед. наук, професор, декан факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Федірчик Тетяна Дмитрівна; доктор пед. наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та методики початкової освіти Романюк Світлана Захарівнадоктор психол. наук, професор кафедри педагогіки та методики початкової освіти Іванчук Марія Георгіївна.

Ініціаторам, організаторам та ведучим свята (доц. Мафтин Л.В. та доц. Богданюк А.М.) вдалося у незвичному форматі (режимі онлайн) створити справжню родинну атмосферу, яка об’єднала не тільки кафедральну родину, а й велику когорту студентів І-V курсів спеціальності «Початкова освіта», разом із матусями, бабусями та цілими родинами під гаслом «Велике і прекрасне слово Мати! Від неї все на світі. Навіть світ…».

Адже захід мав на меті не тільки ознайомити з відомостями про історію свята і його традиціями; розкрити триєдину сутність та образ Матері в усній народній творчості українців, а й подарувати саме їм, найріднішим, наймилішим, найдорожчим – власне, матусям; тим, хто народила й виховала;  хрещеним мамам; науковим мамам; тим, хто з часом стане матусею – всім –  найкращі  вітання, що підготували студенти Леся Пиц, Марина Цибуляк, Катерина Бугай, Ірина Баран, Ірина Якимишина, Марина Продан (Ікурс), Христина Катеринюк, Діана Бідолах (ІІІ курс), Юлія Єрмечук, Ольга Коваль, Таїсія Кирилюк, Наталія Токарь, Мар’яна Корня, Анастасія Ротар (ІІ курс), Софія Федюшко, Олександра Качуляк, Марія Лишман (І курс).

Родзинкою свята стали підготовлені всіма студентами відео-вітання для викладачів кафедри й рідних матусь. Та чи не найбільш щемливими моментами стали виконана в онлайн-форматі пісня «Чорнобривці» (Марія Лишман), відео-пісня «Я не хочу гратись у війну» (син викладача кафедри Василь Богданюк) та «поезія-крик душі» від доцента кафедри Лариси Василівни Мафтин. Тож хай якомога швидше настане мир, і матері усієї землі радіють здоров’ю та гарному майбуттю своїх дітей!