ВЕЛИКОДНІЙ МІЖВУЗІВСЬКИЙ ОНЛАЙН-ВЕБІНАР «УКРАЇНСЬКА ПИСАНКА В СУЧАСНОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ» ОБ’ЄДНАВ ОСВІТЯН ТРЬОХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

2020-04-15

Сьогодні, 15 квітня 2020 р., напередодні світлих і величних днів Воскресіння Христового, кафедрою педагогіки та методики початкової освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за ініціативи завідувача кафедри доктора педагогічних наук, професора, Романюк Світлани Захарівни був проведений міжвузівський онлайн-вебінар «Українська писанка в сучасному освітньому просторі». Учасниками та співорганізаторами вебінару стали викладачі кафедри теорії та методики початкової освіти Рівненського державного гуманітарного університету, завідувач кафедри доктор педагогічних наук, професор Сіранчук Наталія Миколаївна, співробітники творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», завідувач лабораторії кандидат педагогічних наук, доцент, доктор філософії, Червінська Інна Богданівна.

Роботу онлайн-вебінару відкрила професор Романюк С.З. Зі словами привітання до його учасників звернулися Марусик Тамара Володимирівна, проректор з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, професор, доктор історичних наукта Федірчик Тетяна Дмитрівна, декан факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор педагогічних наук, професор.

Проблема заходу об’єднала в режимі онлайн науковців, завідувачів відділами освіти, директорів гірських шкіл, творчих педагогів, магістрантів та студентів з трьох регіонів України – Буковини, Прикарпаття та Полісся.

У роботі  міжвузівського онлайн-вебінару взяло участь  понад 60 доповідачів, які працювали у трьох секціях («Розвиток писанкарства в Україні: традиції і сучасність»; «Регіональні особливості української писанки»; «Педагогічний потенціал української традиційної писанки»).

Така кількість учасників онлайн-вебінару та бажаючих долучитися до нього за умов карантину вже вкотре підтверджує велику силу наукової синергії  викладачів ЗВО, педагогів, управлінців та майбутніх учителів  з різних міст і сіл нашої країни.

Під час роботи інтерактивного онлайн-вебінару всі учасники дійства мали можливість почути про давні традиції писанкарства, ознайомитися з орнаментальною мовою української писанки, вивчити досвід використання її етнокультурного потенціалу української писанки в освітньому процесі сучасних закладів освіти.

Родзинкою вебінару, який реалізував практико-зорієнтований підхід, був майстер-клас, проведений Дідух Віталіною, аспіранткою кафедри педагогіки та методики початкової освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Неординарний освітньо-виховний захід засвідчив, що збереження, відтворення та популяризація історико-культурної спадщини різних регіонів України є надзвичайно важливим і актуальним завданням усіх закладів освіти нашої держави. Тому запропонована проблематика сьогоднішнього онлайн-заходу є актуальною й на часі. Адже, за  твердженням  геніального митця Олександра Довженка, «писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом».