На хвилі сучасних реформ

2024-05-10

10 травня 2024 р. у рамках співпраці з науковцями, колегами-партнерами України відбувся Міжвузівський вебінар з проблеми «Впровадження Державного стандарту вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 013 «Початкова освіта»: маркери удосконалення освітніх програм», організований Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника (проф. Надія Луцан, проф. Інна Червінська) та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича (проф. Світлана Романюк, проф. Марія Іванчук). Захід об’єднав понад 30 однодумців, гарантів ОПП другого (магістерського) рівня вищої освіти різних ЗВО, які долучилися до активного обговорення Державного стандарту вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 013 «Початкова освіта», висловлювали свої міркування та бачення щодо удосконалення ОПП для якісної підготовки майбутнього фахівця, акцентували увагу на фахових компетентностях, програмних результатах. До обговорення долучилися Кічук Надія, доктор педагогічних наук, професор, декан педагогічного факультету Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Комар Ольга, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фахових методик та інноваційних технологій у початковій школі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Федій Ольга, доктор педагогічних наук, професор завідувач кафедри початкової  освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Шквир Оксана, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Бондар Тамара доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки дошкільної, початкової освіти та освітнього менеджменту Мукачівського державного університету, Петухова Любов, доктор педагогічних наук, професор,  декан педагогічного факультету Херсонського державного університету, Пріма Раїса, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики початкової освіти ВНУ імені Лесі Українки  ін. Колеги обмінялися досвідом створення ОПП, звернули увагу на їх особливості. Зібрана інформація буде слугуватиме для удосконалення змісту ОПП. Дякуємо щиро усім учасникам за синергію та цікаву взаємодію.