СИНЕРГІЯ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ

2024-03-28

28 березня 2024 року відбувся науково-практичний семінар «Актуальні проблеми професійного розвитку  вчителів початкових класів: можливості, виклики та перспективи»,  організаторами якого стали кафедра педагогіки та методики початкової освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (завідувачка – доктор педагогічних наук, професор. Світлана Романюк) та комунальна установа «Глибоцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» (директорка – Олеся Панчук), на базі якого й відбувся захід.

У рамках співпраці зі стейкхолдерами, учителями початкових класів та завучів Старововчинецького, Димківського, Чагорського, Глибоцького ліцеїв, Йорданештської гімназії обговорено актуальні проблеми професійного становлення й розвитку вчителя НУШ, учасники заходу обмінялися думками щодо інноваційних підходів (форми, методи, засоби) до забезпечення якості підготовки майбутнього фахівця, нових ролей педагога в епоху змін, особливостей комунікативної взаємодії суб’єктів педагогічного процесу в освітньому середовищі (доповідачі – д.п.н, проф. Світлана Романюк, к.п.н., доц. Інна Прокоп, к.п.н., доц. Оксана Костащук, к.п.н., доц. Аліна Предик, к.ф.н., доц. Лариса Мафтин, к.п.н., доц. Шестобуз О.С.); здійснили аналіз індивідуальних траєкторій професійного розвитку: презентація доробку роботи ЦПРПП, виявлення сильних і слабких сторін оновленої системи професійного розвитку педагогічних працівників (директорка комунальної установи Олеся Панчук, консультанти ЦПРПП  Руслан Щур, Антоніна Герчак). Особлива увага  була приділена методології сучасного підручникотворення у компетентному практичному використанні вчителя (доповідач – к.п.н., доц. кафедри Кристина Шевчук).

Цікавою й плідною була також практична робота в групах щодо осмислення стратегії побудови, шляхів реалізації індивідуальної траєкторії професійного розвитку та особливостей використання  методу кейсів у професійному становленні педагогів.

Думки, висловлені у процесі конструктивної дискусії та активного  обговорення проблематики науково-практичного семінару окреслили напрямки подальшої співпраці в контексті тези, під гаслом якої відбувся захід: «Удосконалення – це зміни, бути досконалим – означає змінюватися постійно» (Вінстон Черчіль).

Дякуємо директорці Олесі Панчук та працівникам Глибоцького центру професійного розвитку педагогічних працівників за плідну співпрацю, конструктивну взаємодію, новий практичний досвід, щире спілкування та гостинність!