“Формування у молодших школярів екологічної компетентності” (гостьова лекція-тренінг, лектори:Санковська І., Грек І.)

2023-05-02

1 травня на кафедрі педагогіки та методики початкової освіти відбувалася гостьова лекція-тренінг в межах курсу “Теорія та методика навчання природничої освітньої галузі”. Цікаво, інноваційно розкрили тему “Формування у молодших школярів екологічної компетентності” запрошені лектори: Санковська Ірина – викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, членкиня ГО УЕК “Зелена хвиля “, тренерка інтегрованого курсу “Культура добросусідства “, авторка і тренерка курсів з кліматичної освіти;
Ірина Грек – вчителька початкових класів (Херсонська область), тренерка інтегрованого курсу “Культура добросусідства”. Ініціатор та організатор заходу доц. Шевчук К.Д.
Студенти мали змогу в цікавій формі узагальнити знання стосовно:

• сталого розвитку екології у світі;
  • збереження екоресурсів;
  • формування у молодших школярів екологічної компетентності.
    Найбільш цінною була тренінгова частина лекції, на якій студенти опановували методичний інструментарій здійснення екологічної освіти серед учнів початкової школи. Захопила студентів та викладачів інтерактивна комунікація у вигляді ігор:
  • водний відбиток
  • павутинка
  • складання ланцюгів взаємозв’язку в природі
  • Займи позицію (вибір збереження екоресурсів)
  • моделювання ситуацій
  • Знайди маркування
  • складання екопазлів.
    Родзинкою лекції було складання студентами ековірша, де вони проявили неабияку творчість, винахідливість та почуття гумору.
    Дякуємо колегам за цікавий досвід співпраці; студентам та викладачам за креативну комунікацію.