Дивоcвіт української писанки

2023-04-12

Доброю традицією на кафедрі педагогіки та методики початкової освіти ЧНУ ім. Ю.Федьковича  стало проведення напередодні Великодня різноманітних заходів, присвячених давньому оберегу, витвору творчого генія нашого народу, феномену української культури – ПИСАНЦІ, символу любові, відродження,  перемоги життя над смертю.

З  ініціативи завідувача кафедри – д.п.н., проф. Світлани Романюк  кафедра виступила організатором Великоднього міжвузівського   вебінару-практикуму «Дивосвіт української писанки». Захід проходив у новому оригінальному форматі поєднання наукових доповідей викладачів (доц. Мафтин Л.В., доц. Предик А.А.)  і студентів кафедри (Семеган В, Федюшко С.), які розкрили історію писанки й писанкарства, його традиції, символіку,  регіональні особливості, творчих і оригінальних майстер-класів (Богданюк А.М., Шульга А.В., Олійник О.В.), практичної роботи: організація дозвілля з дітьми переселенців, декорування писанки (клуб «Педагог», керівник – доц. Богданюк А.М.); проведення квесту.

Схвальним є те, що кожного року до такого роду заходів долучаються наші партнери – ЗВО. Цьогоріч  у вебінарі взяли участь здобувачі вищої освіти спеціальності «Початкова освіта» Волинського національного університету імені Лесі Українки (д.пед.н. Валентина Вітюк) та Маріупольського державного університету (к. пед.н., зав каф. Оксана Голюк).

Учасники Великоднього вебінару доторкнулися до цінностей української культури, магії писанки, познайомилися із символікою та різними техніками виконання писанкового розпису.  Впродовж кількох годин викладачі, студенти, школярі обмінювалися думками, спілкувалися,  ділилися враженнями й створеними писанками, кожна з яких була по-своєму унікальна. Творча, родинна атмосфера  сприяла конструктивній взаємодії,  активній комунікації, психологічному комфорту та гарному настрою.

На завершення,  учасникам було запропоновано «писанкову гру», яка дозволила узагальнити та закріпити знання про особливості сакрального мистецтва,  створити мапу писанок України.

В умовах воєнного стану захід об’єднав понад 50 учасників різних регіонів України, що вкотре підтверджує велику силу наукової синергії педагогів та майбутніх учителів з різних міст і сіл нашої країни, а спільне творення писанки,  долучення до  її дивосвіту підтверджує неперервність вікової  традиції, віру в перемогу Добра над злом!

Особлива подяка заступнику завідувача кафедри доц. Аліні Предик за модерацію заходу та високий рівень його проведення!