«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття»

2023-03-01

Доброю традицією стало щорічне проведення Шевченківських читань на факультеті педагогіки, психології та соціальної роботи, яке відбулося 28 лютого. Цьогоріч організувати дійство випала нагода кафедрі педагогіки та методики початкової освіти.
Основна мета заходу – популяризація творчості Т. Г. Шевченка; виявлення та підтримка творчих особистостей серед студентської молоді.
У конкурсі взяло участь 16 студентів (1 – 5 курсів) факультету педагогіки, психології та соціальної роботи.
Умови конкурсу:
 Прочитати напам’ять одну з поезій Т.Г.Шевченка та вірш українського поета за вибором студента. Для виступу відводилось
5-6 хвилин.
Виступи учасників оцінювало компетентне конкурсне журі, до складу якого входили викладачі факультету. Голова журі: проф. Романюк С.З.; члени журі: к.п.н. Піц І.І., к.п.н. Кучумова Н.І., к.п.н.Поліщук О.М., к.м.н. Мокрогуз
І.М., асист.Матейчук Н.Г., к.п.н.Рудницька-Юрійчук І.Р. На заході були присутні представники деканату (заступник декана з навчально-виховної роботи, доцент Нікула Н.В.) та викладачі кафедр.
Відкриття заходу розпочав квартет «Троянда» – бандуристки кафедри музики з композицією «Думи». З вітальним словом до конкурсантів звернулася завідувач кафедри педагогіки та методики початкової освіти проф. Романюк
С.З., яка вказала на актуальності Шевченкових творів, потужну силу слова великого Кобзаря. Під час заходу студенти мали змогу переглянути
відеофрагмент про життєвий шлях Т.Г.Шевченка, студенти наукового гуртка «Пошук» (керівник асист.Величко О.І.) підготували цікаві факти про життя поета.
Конкурсанти проявили оригінальність вибору творів, декламаторську майстерність; мовну та сценічну культура (артистичність, одяг, презентація).
Магістранти спеціальності «Початкова освіта» (куратор Предик А.А.) підготували відеоінтерактив у формі телемоста між учнями початкової школи
та студентами, де школярі ставили в цікавій формі запитання пов’язані з життєвим та творчим шляхом Т.Г. Шевченка.
Голосуванням було визначено кращих студентів факультету, які будуть демонструвати свої ораторські здібності на університетському етапі конкурсу Шевченківських читань.
Перемогу вибороли:
Гран прі – Бендерська Каріна (102група, спеціальність «Логопедія»)»;
І місце – Григораш Дарина (207 група, спеціальність «Дошкільна освіта»);
ІІ місце – Семеген Віталіна (210 група, спеціальність «Початкова освіта»)
та Ленчинська Катерина (506 група, спеціальність «Музичне мистецтво»).

За результатами конкурсу всім учасникам читань вручалися приємні пам’ятні подарунки. Свято Шевченкового слова відбулося у творчій та яскравій атмосфері, а юні учасники змогли висвітлити всю повноту та силу творчості
Великого Кобзаря.
Модератор заходу доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти Предик А.А.