Перейти до основного вмісту
Фото

            25 лютого 2021 р. кафедрою педагогіки та методики початкової освіти  факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за ініціативи студентського наукового гуртка «Пошук» проведено науковий захід  – студентський міжвузівський  он-лайн Е – вебінар, присвячений150-літтю від дня народження Лесі Українки: «Педагогічні ідеї та культурно-просвітницька діяльність Лесі Українки».

            Учасниками заходу стали понад 90 студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Рівненського державного університету,  національного університету «Острозька академія», а також директор і вчителі Бартошицької школи імені Лесі Українки (Польща).

            Роботу наукового Е-вебінару відкрила доктор педагогічних наук, професор, декан факультету педагогіки, психології та соціальної роботи – Т.Д.Федірчик. З вітальним словом до учасників Е-вебінару  звернулися: проректор з наукової роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор технічних  наук  А.П.Саміла; завідувач кафедри педагогіки та методики початкової освіти, доктор педагогічних наук, пофесор С.З.Романюк та директор Бартошицької школи імені Лесі Українки Тхір Любомира (м.Бартошиці, Польща)

            Дискурс наукових доповідей  було зосереджено у таких напрямах:

            Педагогічні ідеї у творчій спадщині Лесі Українки.

            Творчість Лесі Українки – видатне явище світової культури.

            Виховний потенціал творчої спадщини Лесі Українки.

            Вивчення творчості Лесі Українки у початковій школі.

           Родзинкою заходу став поетичний ролик, який підготували креативні студенти факультету педагогіки, психології та соціальної роботи  під керівництвом не менш креативного заступника декана з виховної роботи доцента Нікули Наталі  Вікторівни.

            Студентський міжвузівський Е-вебінар пройшов у атмосфері творчої співпраці,  окреслив нові грані творчості видатної поетеси, її педагогічний дискурс;  показав, що для Лесі Українки  освіта слугувала могутньою зброєю, зброєю, яка допомагає людині усвідомити  свою силу, своє призначення, мету і завдання свого життя: «Коли хто хоче жити вільно, але не свавільно, то мусить учитися і думати про те, що таке воля»!

            Цей захід допоміг присутнім зазирнути до потаємних глибин поетичної душі Лесі Українки, окреслити шляхи реалізації її педагогічних ідей в умовах НУШ.

            За результатами конференції буде опубліковано електронний варіант  збірки матеріалів.

26-1024x8193-3-1024x8191-1-1024x71628-1024x6782930-1024x81916-2-1024x411123-1024x8192-2-1024x740

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності