«Самоосвіта – це потреба суспільства чи власного «Я»?

2021-06-10

08 червня 2021 року в Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №27 ( базовій школі проходження усіх видів практики) відбулася зустріч із стейкхолдерами. Проведено спільне підсумкове засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів, вихователів ГПД та асистентів учителів з проблеми «Самоосвіта – це потреба суспільства чи власного «Я»? Провідною ідеєю зібрання можна визначити вислів В.О.Сухомлинського «Один із секретів педагогічної творчості й полягає в тому, щоб пробудити в учителя інтерес до пошуку, до аналізу власної роботи».
До заходу долучилися Оксана Палійчук, начальник управління ДСЯО у Чернівецькій області, кандидат педагогічних наук; Христина Шевчук, доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти ЧНУ ім.Ю.Федьковича, кандидат педагогічних наук; Ганна Воробець, головний спеціаліст управління освіти Чернівецької міської ради. Серед запрошених були й заступник директора з НВР в школі ІІ та ІІІ ступенів, учителі-предметники, керівники шкільних методичних об’єднань.
У своєму виступі Шевчук
Христина Шевчук презентувала інноваційні способи підвищення кваліфікації педагогічних працівників при ЧНУ ім. Ю.Федьковича та мотивувала брати в них участь.
Зокрема були розкриті такі форми та шляхи самоосвіти як тьюторство, шедоуінг, бадінг, мене орство, снкондхенд, фасилітатлрство, представлено переваги кооперативного навчання як інноваційної форми підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Презентовано програму курсів підвищення кваліфікації Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, зокрема освітні послуги кафедри педагогіки та методики початкової освіти.
Співпраці між кафедрою педагогіки та методики початкової освіти, стейкхолдерами та базовими школами сприяє завідувач кафедри доктор педагогічних наук, професор Романюк Світлана Захарівна.